Drobečková navigace

Úvodní stránka > Turistika + sport > Koupání

Koupání

Venkovní koupaliště

Koupaliště a kemp Lodín - ze Šaplavy cca 10km

Hurá na tobogán Koupaliště a kemp Lodín

Koupaliště Lodín se může chlubit nejenom třemi vyhřívanými bazény, ale hlavně nejdelším tobogánem na Královéhradecku. Pro adrenalinové nadšence je možnost vyzkoušet si aquazorbing.

Atrakce: tobogán, aquazorbing

Doplňková nabídka: obří trampolína, hřiště na plážový volejbal, dětské hřiště, víceúčelové hřiště s možností nočního osvětlení, půjčovna slunečníků, minigolf, stolní tenis

Více na: www.nechanicko.cz/camplodin

 

Koupaliště Chlumec nad Cidlinou - ze Šaplavy cca 20 km

Vodní radovánky vás nikdy nezklamou Koupaliště Chlumec nad Cidlinou

Při vjezdu do města směrem od Hradce Králové se nachází zcela nové koupaliště. Patří k největším v kraji. Bazén o rozměrech 50x55 metrů, s ostrovem ve tvaru rejnoka o ploše 485 m2, je rozdělen do třech částí. Plavci mají k dispozici čtyři padesátimetrové dráhy s odrazovými můstky. Volné plavání využijí ostatní plavci a mělkou část neplavci a děti. Ty mají dále k dispozici dvojskuzavku a brouzdaliště. Ostrov je přístupný lávkou pro pěší. Rozsáhlá travnatá plocha kolem nabízí příjemný odpočinek s možností opalování i poležení ve stínu. V areálu koupaliště je umístěn autocamp a chatky.

Atrakce: dětská dvojskluzavka, skluzavka

Doplňková nabídka: ruské kuželky, stolní tenis, hřiště na nohejbal

Více na: www.chlumecnc.cz

 

Koupaliště Nový Bydžov - ze Šaplavy cca 11 km

Koupání téměř v centru města Koupaliště Nový Bydžov

Novobydžovské venkovní koupaliště se nachází asi 500 m od centra města. Nabízí svým návštěvníkům vynikající kvalitu vody, dvě vodní skluzavky o délce 17 m, vířivé masážní lavice a chrliče vody pro masážní účely. Vedle hlavního bazénu (16 x 50 m) s hloubkou 0,8 m - 1,6 m je v areálu i bazén pro děti s vodním hřibem a s dětskou skluzavkou. Areál má příjemný přírodní charakter s dostatkem zelených ploch i stromů.

Atrakce: skluzavky, masážní lavice, chrliče vody

Doplňková nabídka: převlékárny, služby plavčíka, šatny, hřiště na plážový volejbal, stolní tenis, půjčovna lehátek a slunečníků, sportovního vybavení (badminton, pétanque)

Více na: www.tsnovybydzov.cz

 

Koupaliště Flošna Hradec Králové - ze Šaplavy cca 30 km

Léto plné vodních radovánek Koupaliště Flošna Hradec Králové

Koupaliště je vybaveno několika typy nerezových vyhřívaných bazénů a tobogánů: plavecký bazén (50 x 12,5 m) po jehož stranách jsou zálivy se vzduchovými lehátky, rekreační bazén (41 x 28 m) se dvěma chrliči vody a vodním dělem a dětský bazén (27,8 x 14,4 m) s vodním ježkem, vodním dělem a skluzavkou. Okolí bazénu tvoří dlažba a travnatá plocha místy zastíněná stromy vhodná pro venkovní slunění.

Atrakce: klasický i dušový tobogán, netradiční skluzavka Jump, divoká řeka, vodní číše, stěnové masážní trysky, ve dně umístěné tři vodní perličky a vzduchové schody

Doplňková nabídka: sauna, squash, fitness centrum, wellness studio

Více na: www.flosna.cz

 

Areál Dolce - ze Šaplavy cca 50 km

Rekreační areál v údolí Dolce

Areál Dolce je rekreačním areálem s kaskádou rybníků. Jeho součástí jetaké rekreační nádrž s tobogánem. Údolí Dolce nacházející se cca 5 km od centra Trutnova je místem uprostřed lesů, proto je ideálním prostředím pro milovníky přírody.

Atrakce: tobogán

Doplňková nabídka: půjčovna sportovního vybavení

Více na: www.camp-dolce.cz

 

Koupaliště a sluneční lázně Dachovy - ze Šaplavy cca 13 km

Koupaliště Dachovy

 

Koupání uvnitř obecních a městských bazénů

Sportovní zařízení města Hořice - ze Šaplavy cca 10 km

Příjemná relaxace ve vířivce Plavecký bazén Hořice v Podkrkonoší

Součástí sportovního zařízení v Hořicích je také plavecký bazén 25 m x 8,8 m) s vodou vyhřívanou na 28°c a dětský bazén (5 m x 8,8 m) s vodou vyhřívanou na 30°c. Pro odpočinek je vedle bazénu také vířivka.

Atrakce: chrlič, brower, fontána, masážní lavice

Doplňková nabídka: aqua aerobic

Více na: www.sportcentrumhorice.cz

 

Městské Lázně – Aquapark, Hradec Králové - ze Šaplavy cca 29 km

Za vodními hrátkami do Aquaparku Městské lázně Hradec Králové

Aquapark nabízí řadu vodních atrakcí: můžete se projet tobogánem, nechat se pohoupat umělým vlnobitím, relaxovat ve vířivce či horkém bazénku, v kruhovém bazéně s perličkovými lůžky či v podkovitém bazéně s vodními masážemi. V bazénu jsou instalovány vodní trysky a umělý proud. V letních měsících můžete využít ke slunění také venkovní terasy. Pro nejmenší je určen dětský bazének s umělou říčkou.

Atrakce: 82 m dlouhý tobogán se světelnými efekty, vířivka, vodní masážní lůžka, možnost prohlídky unikátního olejového stroje z roku 1932 na vytváření umělého vlnobití

Doplňková nabídka: bar v bazénové hale, parní oddělení, sauna s rekonstruovaným venkovním atriem, solárium, kosmetika, manikúra, pedikúra, kadeřnictví, masáže

Více na: www.snhk.cz

 

Plavecký bazén 50 m, Hradec Králové - ze Šaplavy cca 29 km

Využijte skvělých podmínek pro rekreační i kondiční plavání Plavecký bazén Hradec Králové

Plavecký bazén o délce 50 m s osmi drahami nabízí sportovní vyžití i odpočinkové a kondiční plavání, k dispozici je také dětský bazének s podvodními tryskami a parní oddělení.

Atrakce: podvodní trysky

Doplňková nabídka: parní sauna, fi tness centrum, zasedací místnost k pronajmutí, plavecká soustředění a kurzy

Více na: www.snhk.cz

 

Bazén a sauna Všestary - ze Šaplavy cca 20 km

To pravé místo pro relaxaci Bazén Všestary

Přijeďte si zaplavat do obce Všestary, necelé 3 km za Hradcem Králové směrem na Jičín. Bezbariérový areál nabízí krytý bazén o rozměrech 17 x 7,5 m a s hloubkou od 0,9 do 1,8 m, saunu a odpočívárnu. Krytý bazén je vhodný pro rekondiční plavání, rehabilitaci. Možnost ubytování v areálu potěší především méně náročné zájemce. Prioritami jsou čistota prostředí, příjemné a klidné ubytování.

Doplňková nabídka: sauna, kadeřnictví, masáže, kurzy první pomoci, plavecká škola Vydrýsek

Více na: www.BazenVsestary.cz


Wellness a relaxační centra

Wellness Perfekt, Hradec Králové - ze Šaplavy cca 29 km

Perfektní Wellness Perfekt

Wellness Perfekt nabízí opravdu perfektní odpočinek s cílem udělat něco pro své zdraví a krásný vzhled. V soláriu je možné se opálit, i když venku tomu počasí dvakrát nepřeje. Pro úlevu unaveným nohám jsou v nabídce lymfodrenáže.

Speciální nabídka: lymfodrenáže, formování postavy, odstranění celulitidy, solárium, nutriční poradna, masáže

Doplňková nabídka: kosmetika, modeláž nehtů, pedikúra

Více na: www.wellnessperfekt.cz

 

Wellness studio na koupališti Flošna, Hradec Králové - ze Šaplavy cca 29 km

Celistvá péče o člověka

Wellness studio představuje celistvou péči o člověka s vedením k pozitivnímu smýšlení a kladnému přístupu k životu. Wellness studio poskytuje díky svému profesionálnímu přístupu a kvalitnímu vybavení lidem péči, po které se budou cítit odpočatí a pozitivně naladění do dalšího dne.

Speciální nabídka: whirlpool, vnitřní relaxační bazén, finská sauna, bio sauna, ochlazovna, parní kabina, aroma kabina, masážní sprchy, venkovní terasa, klidová místnost, solárium, vana NeoQi Harmony, Vichy lůžko, široká nabídka speciálních i klasických masáží

Doplňková nabídka: aquaaerobic

Více na: www.snhk.cz

 

Lázně

Anenské slatinné lázně, Lázně Bělohrad - ze Šaplavy cca 20 km

Léčba s použitím přírodního léčivého zdroje

Anenské slatinné lázně nabízí několik typů léčebných pobytů zaměřených zejména na léčbu pohybového aparátu s využitím přírodního léčivého zdroje - sirnoželezité slatinné rašeliny. Formou koupelí, zábalů a obkladů můžete podstoupit různé léčebné procedury jako například vodoléčbu, parafinové zábaly a kryoterapii.

Speciální nabídka: léčebné procedury na bolesti zad, revmatické choroby, Bechtěrevovu chorobu, bolesti kloubů a stavy po operacích pohybového aparátu

Více na: www.belohrad.cz

 

SPA RESORT TREE OF LIFE, Lázně Bělohrad - ze Šaplavy cca 20 km

Využijte energii, kterou načerpáte skrze hluboké kořeny stromu života

Spa resort Tree of Life je ideální kombinací tradice stoletých lázní, přírody a pohodlí moderního hotelu. Mezi desítkami procedur máte možnost mimo jiné využít zábaly ze slatinné rašeliny z místního přírodního zdroje, které mají pozitivní vliv na bolesti svalů a kloubů. Ve volných chvílích se můžete projít v přilehlém lesoparku, či si odpočinout v relaxačních zónách s výhledem na hotelové zahrady či jezero, které se rozprostírá za hranicemi Spa resortu.

Speciální nabídka: ošetření očního okolí mikromasáží, mikro mesotherapy, Scen TaO, ošetření celulitidy, liftingové zábaly, ošetření zlatem, kaviárem, čokoládová masáž, masáž zlatým pudrem a další

Více na: www.treeoflife.cz

 

Voda a koupání v přírodě

Stříbrný rybník, Hradec Králové

Využijte široké nabídky vodního a zábavní centra

V příjemném prostředí okraje města Hradce Králové se nachází areál Stříbrný rybník s nabídkou řady zábavních i vodních atrakcí. Návštěvníkům je k dispozici nejen vodní centrum, ale i lanové a zábavní centrum, kde se nacházejí lanové a outdoorové aktivity pro každou věkovou skupinu. Areál nabízí také možnost rybolovu a v blízkém okolí množství cyklotras v příjemném prostředí městských lesů. Součástí areálu je rekreační kemp a chaty s vybavením a sociálním zařízením.

Atrakce: tobogán, aquazorbing, aquaskipper

Doplňková nabídka: půjčovna pramic, šlapadel a kajaků, nuda pláž, převlékací kabinky, stolní tenis, tee-pee s možností grilování i k využití pro pořádání firemních a soukromých akcí, paintball, půjčovna kol

Více na: www.stribrny-rybnik.cz

 


 

Menu

Počasí Šaplava - Slunečno.cz

 

Vystrizek2.JPG

PODPOŘILI NÁS:

1. Projekt: "Obnova aleje u silnice III.třídy Šaplava - Lískovice" spolufinancováno s podporou Nadace ČEZ

Nadace CEZ.png

Fotogalerie obnovy aleje Šaplava - Lískovice 2016

 

2. Projekt:  "Oprava malé vodní nádrže Žalmaňák" byl spolufinancován s podporou Královéhradeckého kraje

Kralovehradecky_kraj.jpg

 Fotogalerie Oprava malé vodní nádrže "Žalmaňák"

------------------------------------------

OBECNÍ ZPRAVODAJ "Šaplaváček"

Šaplaváček.png

Poloha obce Šaplava

Poloha obce.jpg

Fotogalerie obce

Fotogalerie obce

 

Rekonstrukce památek v Šaplavě ( 2012 - 2015)

Fotografie pomníku Obětem 1.svět.války (duben 2012)

Fotografie pomníku "Kříže" (duben 2012)

Fotografie pomníku "Kříže" (květen 2012)

Fotografie pomníku "Kříže" (červen 2012)

Fotografie pomníku "Kříže" po celkové rekonstrukci (11.06.2012)

Fotografie opravy hlavního kříže na místním hřbitově (02.07.2015)

12. 12. Simona

Zítra: Lucie

OBECNÍ ÚŘAD

Obecni_urad.jpg

Šaplava 3

503 53 Smidary
Tel.:495 496 291
(starosta obce 603 591 681)

Úřední hodiny:
úterý 19.00 - 21.00 hod.

Email: saplava@volny.cz

NAPIŠTE NÁM

Napište nám.jpg

ÚŘEDNÍ DESKA

 

 Uředni_deska.jpg

 DALŠÍ ODKAZY:

 SPOV.jpg

 Společna_Cidlina.jpg

http://portal.gov.cz/wps/portal

e-pusa.jpg

image_16.jpg

http://www.cuzk.cz/

http://www.rodinnepasy.cz/

file_3.png

Důležitá telefonní čísla:

112 Tísňová linka
150 Hasičský sbor
155 Zdravotnická služba
158 Policie ČR

Policie v Novém Bydžově:
974 526 731

Areál nemocnice v Novém Bydžově :
telefon: 495 490 321

Areál nemocnice v Jičíně :
telefon: 493 582 111 

Návštěvnost stránek

100360