Drobečková navigace

Úvod > Občan > Aktuality > Obec Šaplava slavila hned třikrát

Obec Šaplava slavila hned třikrátDatum konání:
9.7.2022

Obec Šaplava v oslavách

V sobotu  9. 7.  se v malé obci Šaplava slavilo hned třikrát. Již minulý rok by obec oslavila 640. výročí od první zmínky, ale vzhledem k pandemické situaci muselo obecní zastupitelstvo odložit oslavy o rok, právě na toto sobotu.  Druhá oslava patřila místnímu sboru dobrovolných hasičů v Šaplavě, kteří právě letos slaví 130. výročí od založení. A třetí oslavou v obci bylo 3. setkání rodáků a přátel Šaplavy.

V sobotním polojasném dopoledni prošel Šaplavou průvod hasičských sborů ze Šaplavy i z okolních obcí až k Pomníku obětem z 1. světové války, kde byl položen věnec. Dále průvod pokračoval až k místnímu víceúčelovému hřišti, kde se odehrávala většina oslav. Hasičská družstva dopoledne soutěžila v požárním sportu, po vyhodnocení těch nejlepších místní hřiště hýřilo zábavou všech generací. Taneční zábavu k poslechu i tanci zajišťovala hudební skupina Svižná těla a odpoledne přijel zazpívat známý zpěvák Jakub Smolík se zpěvačkou Hedvikou Tůmovou.

V nabitém programu mohli všichni přítomní vidět moderní techniku Policie České republiky s ukázkou cvičených policejních psů; cykloturisty na historických kolech; výstavu starých fotografií, historických předmětů a obecní prezentaci v budově bývalé školy.

Na závěr dne zazněla na místním hřišti v nočních hodinách řeč o obci Šaplava, kterou složil a namluvil šaplavský rodák Vladimír Voborník. Šaplavu nazval krásným místem, kam se rád vrací a kde je jeho srdce. Následně šaplavské nebe ozářil velký ohňostroj.

Všem organizátorům akce patří velké poděkování za bezchybné zvládnutí této velké akce.


kalendar

P Ú S Č P S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7
Přijďte si zkusit fyzické testy k Policii ČR
8 9 10
POZVÁNKA na Hasičský ples SDH Šaplava
11
12
Nová folie na obecní pergole
13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3