Drobečková navigace

Úvod > Občan > Aktuality

Aktuality


Štítky:


Obec Šaplava slavila hned třikrát

Datum konání: 9. 7. 2022

Oslavy v obci Šaplava

Obec Šaplava v oslavách

V sobotu  9. 7.  se v malé obci Šaplava slavilo hned třikrát. Již minulý rok by obec oslavila 640. výročí od první zmínky, ale vzhledem k pandemické situaci muselo obecní zastupitelstvo odložit oslavy o rok, právě na toto sobotu.  Druhá oslava patřila místnímu sboru dobrovolných hasičů v Šaplavě, kteří právě letos slaví 130. výročí od založení. A třetí oslavou v obci bylo 3. setkání rodáků a přátel Šaplavy.

V sobotním polojasném dopoledni prošel Šaplavou průvod hasičských sborů ze Šaplavy i z okolních obcí až k Pomníku obětem z 1. světové války, kde byl položen věnec. Dále průvod pokračoval až k místnímu víceúčelovému hřišti, kde se odehrávala většina oslav. Hasičská družstva dopoledne soutěžila v požárním sportu, po vyhodnocení těch nejlepších místní hřiště hýřilo zábavou všech generací. Taneční zábavu k poslechu i tanci zajišťovala hudební skupina Svižná těla a odpoledne přijel zazpívat známý zpěvák Jakub Smolík se zpěvačkou Hedvikou Tůmovou.

V nabitém programu mohli všichni přítomní vidět moderní techniku Policie České republiky s ukázkou cvičených policejních psů; cykloturisty na historických kolech; výstavu starých fotografií, historických předmětů a obecní prezentaci v budově bývalé školy.

Na závěr dne zazněla na místním hřišti v nočních hodinách řeč o obci Šaplava, kterou složil a namluvil šaplavský rodák Vladimír Voborník. Šaplavu nazval krásným místem, kam se rád vrací a kde je jeho srdce. Následně šaplavské nebe ozářil velký ohňostroj.

Všem organizátorům akce patří velké poděkování za bezchybné zvládnutí této velké akce.


Autor: Michal Habich Publikováno 11. 7. 2022 21:25

Hejtman ocenil starostu Šaplavy Františka Šafku za dlouholetou práci

Datum konání: 20. 6. 2022

Rada kraje v čele s hejtmanem Martinem Červíčkem ocenila Medailí hejtmana Královéhradeckého kraje 40 starostů a starostek našeho regionu dlouhodobě působících ve svých funkcích. Slavnostní akt se uskutečnil v sále zastupitelstva v sídle krajského úřadu na hradeckém Pivovarském náměstí.

„Považuji za nesmírně důležité vyjádřit úctu a respekt starostům a starostkám obcí našeho kraje, kteří ve své funkci působí nepřetržitě více jak dvě desítky let. Za jejich pracovní výsledky a úspěchy jim alespoň takto můžeme projevit hluboké díky. Svoji práci odvádějí perfektně a svůj čas věnují dlouholeté, vytrvalé a obětavé práci pro rozvoj obcí a měst našeho regionu,“ řekl hejtman Martin Červíček.

 Všichni ocenění působí v čele svých obcí více než dvě dekády, mnozí z nich i 32 let, tedy osm volebních období. Mají tak za sebou přípravu a realizaci mnoha rozvojových projektů na zlepšení infrastruktury a občanské vybavenosti, převážně v menších obcích. Mezi oceněnými však byli představitelé několika měst – Nového Bydžova, Chlumce nad Cidlinou, Vrchlabí a Lázní Bělohrad, ale i malých obcí např. Šaplavy, Lískovic, Myštěvse atd.

 Na území kraje je celkem 448 obcí, z nichž 48 má statut města a 12 statut městyse.

 

Seznam oceněných:

Baudyš Petr (Bílé Poličany)

 

 

Bendzo Zdeněk (Semechnice)

 

Beran Jiří (Kuks)

 

Bischof Jiří (Staré Buky)

 

Cermanová Radoslava (Dolní Olešnice)

 

Dvořáček Pavel (Havlovice)

 

Erbanová Eva (Ohařice)

 

Gangur Jiří (Jívka)

 

Grega Ladislav (Kohoutov)

 

Halík Milan (Čermná)

 

Hladík Václav (Lískovice)

 

Holman Luboš (Vysoké Veselí)

 

Hrabec Antonín (Soběraz)

 

Javůrek Stanislav (Černilov)

 

Jerman Vladimír (Žďárky)

 

Kapčuk Vítězslav (Synkov – Slemeno)

 

Knížek Jiří (Samšina)

 

Kratěna Jaromír (Albrechtice nad Orlicí)

 

Kubec Josef (Byzhradec)

 

Kučera Miroslav (Písek)

Kvasnička Květoslav (Kunčice)

 

 

Louda Pavel (Nový Bydžov)

 

Malátek Karel (Proruby)

 

Maroul Miroslav (Bezděkov nad Metují)

 

Michel Jan (Dolní Radechová)

 

Perný Miroslav (Svatojanský Újezd)

 

Pešek Lubomír (Humburky)

 

Rejchrt Karel (Božanov)

 

Růžička Jan (Lhoty u Potštejna)

 

Slezáková Jitka (Jasenná)

 

Sobotka Jan (Vrchlabí)

 

Šafka František (Šaplava)

 

Špinler Vojtěch (Orlické Záhoří)

 

Štěrbová Hana (Pecka)

 

Šubr Pavel (Lázně Bělohrad)

 

Uchytil Miroslav (Chlumec nad Cidlinou)

 

Vališka Radomír (Dětenice)

 

Vašina Josef (Myštěves)

 

Veselý Miloš (Chudeřice)

 

Vlachý Ladislav (Barchov)

 


Autor: Michal Habich Publikováno 21. 6. 2022 22:13

Mediální náborová kampaň Policie České republiky

Datum konání: 14. 6. 2022

Policie ČR

POVOLÁNÍ  POLICISTA  :  

Jedná se o povolání  v jednom z bezpečnostních sborů – Policie České republiky. Samotný výkon policejní služby je vhodné chápat jako celoživotní poslání  se všemi zákonnými a morálními pravidly. 

Úkolem Policie České republiky  je chránit bezpečnost  osob a majetku a veřejný pořádek, prosazovat zákonnost, chránit práva a svobody osob, preventivně působit proti trestné a jiné protiprávní činnosti  a potírat ji. 

Policistou by se měl stát takový občan, který chce ve svém životě  zastávat a prosazovat zákon, přistupovat individuálně  a spravedlivě ke každému občanovi.

 

Koho hledáme?

Hledáme muže i ženy starší 18 let se smyslem pro zodpovědnou a smysluplnou práci, při které budou chránit život a zdraví občanů České republiky a jejich majetek. Umíte se dobře a rychle rozhodnout? Jste zodpovědní? Chcete pomáhat ostatním? Rádi sportujete? Jste iniciativní při plnění svěřených úkolů? Máte pozitivní přístup k sebevzdělávání? Nejsou vám cizí slova – čest, odvaha, spravedlnost. Potom hledáme právě Vás a těšíme se, že rozšíříte naše řady a stanete se příslušníky Policie České republiky.

Co nabízíme?

Zajímavou atraktivní práci, při které nezažijete stereotyp. Budete pomáhat občanům, zachraňovat životy, pátrat po pachatelích protiprávního jednání a preventivně působit na občany České republiky. Práci, která je sice náročná, avšak je posláním a službou veřejnosti. Za svou práci pro Českou republiku budete adekvátně finančně ohodnoceni a vznikne vám nárok na další bonusy stanovené zákonem č. 361/2003 Sb., o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů v platném znění.

Co požadujeme?

Do služebního poměru může být přijat státní občan České republiky, který o přijetí písemně požádá, je starší 18 let, je bezúhonný, splňuje stupeň vzdělání stanovený pro služební místo, na které má být ustanoven, je zdravotně, osobnostně a fyzicky způsobilý k výkonu služby, je plně svéprávný, není členem politické strany nebo politického hnutí, nevykonává živnostenskou nebo jinou výdělečnou činnost a není členem řídících nebo kontrolních orgánů právnických osob, které vykonávají podnikatelskou činnost.

plakat_krph_sablona_RGB_300 dpi.pdf


Autor: Michal Habich Publikováno 14. 6. 2022 19:18

Krajský úřad spouští registrace žádostí o kotlíkovou dotaci

Datum konání: 15. 6. 2022

SFŽP ČR
První registrace žádostí o kotlíkovou dotaci bude možná 15. 6. od 10 do 14 hodin a poté v termínech 29. 6., 13. 7., 27. 7., 10. 8. a 24. 8. 2022. Po registraci bude žadateli zpřístupněn formulář žádosti k vyplnění a odeslání v systému DOTIS. Po odeslání v systému DOTIS je nutné doručit listinnou podobu žádosti včetně všech příloh na Krajský úřad Královéhradeckého kraje. 
 
Finanční podpora je určena pro nízkopříjmové domácnosti - čistý příjem na člena domácnosti nebyl v roce 2020 vyšší než 170 900 Kč. Mezi oprávněné žadatele, bez ohledu na výši příjmu, patří také domácnosti složené výhradně z osob ve starobním důchodu nebo invalidním důchodu třetího stupně, dále nezletilých žadatelů nebo studentů do 26 let, a také žadatelů, kteří v období od začátku roku 2020 do doby podání žádosti pobírali dávky v hmotné nouzi nebo příspěvek na bydlení. 
 
Dotace bude sloužit na výměnu kotlů s ručním přikládáním první a druhé emisní třídy na tuhá paliva za kotel na biomasu (ruční i automat), plynový kondenzační kotel (omezeně) nebo tepelné čerpadlo. Podporu není možné získat na výměnu stávajícího plynového kotle. 
 
Pro konzultace byla zřízena infolinka 722 960 675, provozní doba Po-Pá 8-16:00 hodin, e-mail: kotlikovedotace@kr-kralovehradecky.cz 
 
Pracovníci „kotlíkových dotací“ jsou k dispozici pro telefonické konzultace každý den. 
  • Ing. Jitka Hejlová, mobil:6070940578, e-mail: jhejlova@kr-kralovehradecky.cz 
  • Bc. Iveta Lásková, mobil: 725 948 531, e-mail: ivlaskova@kr-kralovehradecky.cz 
  • Ing. Luboš Pechánek, mobil: 702 075 891, e-mail: lpechanek@kr-kralovehradecky.cz 
  • Ing. Martina Pavlistová, mobil: 601 350 994, e-mail: mpavlistova@kr-kralovehradecky.cz

 

https://www.sfzp.cz/dotace-a-pujcky/kotlikove-dotace/domacnosti-s-nizsimi-prijmy/

https://www.sfzp.cz/dotace-a-pujcky/kotlikove-dotace/ostatni-domacnosti/

https://www.sfzp.cz/dotace-a-pujcky/kotlikove-dotace/caste-dotazy-pro-nizkoprijmove-domacnosti/

 

Odkazy


Autor: Michal Habich Publikováno 27. 5. 2022 16:52

Pálení čarodějnic v Šaplavě 2022

Datum konání: 30. 4. 2022

Pálení čarodějnic 2022

V Šaplavě se poslední den v dubnu konala slavnost příchodu jara tradičním pálením čarodějnic. Dostavník všechny čarodějnice a čaroděje přes celou obec odvezl k velkému ohni, kde byly připraveny pro děti malé soutěže. Nechybělo malé občerstvení včetně opékání špekáčků a klobásek.

Na velkém ohni byla upálena Morena jako symbol ukončení zimy a nástupem jara.

Ve Fotogalerii jsou umístěny fotografie z proběhlé akce.


Autor: Michal Habich Publikováno 1. 5. 2022 21:06

SBÍRKA PRO ŽENY A DĚTI Z UKRAJINY - PODĚKOVÁNÍ

Datum konání: 16. 4. 2022

Zámek Skřivany

Obec Šaplava DĚKUJE VŠEM občanům, dárcům obce Šaplava, kteří přispěli materiální pomocí ukrajinským ženám a dětem.

Dárci v Šaplavě v budově bývalé školy přinesli 13 kartonů balené vody, 40 kg cukru, 50 kg mouky, 30 l trvanlivého mléka, přes 60 kg ovoce a zeleniny,     15 balení kávy, 21 balení čaje, velké množství drogistického zboží, sladkostí a společenských her pro děti atd. atd.  Tyto dary jsou dle slov ředitele Domova  p. Štefána v současné době nejvíce potřeba.

Tato pomoc byla předána 16. dubna 2022 v 15.00 přímo sociální pracovnici paní Ludvíkové na zámku ve Skřivanech, kde našly útočiště ženy a děti            z válkou postižené Ukrajiny.


Autor: Michal Habich Publikováno 16. 4. 2022 18:49

Vítání občánků v Šaplavě

Datum konání: 10. 4. 2022

Vítání občánků v Šaplavě

V neděli 10. dubna 2022 v odpoledních hodinách se uskutečnilo Vítání občánků v Šaplavě. Přivítána byla Nela Francová.

Po krátkém projevu místostarostky obce Jany Štanclové obdržela holčička malý dárek a oba rodiče se podepsali do pamětní knihy obce. Na vítání vystoupily děti s basničkami a slavnost doprovázela svým zpěvem Jitka Kateřina Přibylová s klávesovým doprovodem.

Slavnostní přivítání nového občánka bylo ve znamení příjemného jarního odpoledne a přáním, aby nová "šaplavská květinka" vzkvétala ve zdraví a kráse.

 


Autor: Michal Habich Publikováno 13. 4. 2022 15:30

Výběrové řízení - zaměstnanec DSO

Datum konání: 12. 4. 2022

DSO

VŘ - zaměstnanec DSO.pdf


Autor: Michal Habich Publikováno 12. 4. 2022 21:42

Finanční dar obce nadaci Člověk v tísni

Datum konání: 5. 4. 2022

Člověk v tísni

Obec Šaplava věnovala na konto nadace Člověk v tísni finanční dar 20000,-Kč.

Člověk v tísni.png

tísni.JPG

člověkvtísni.JPG


Autor: Michal Habich Publikováno 12. 4. 2022 21:12

AKCE Velikonoční dílna v Šaplavě

Datum konání: 2. 4. 2022

Velikonoční dílna

Velikonoční_dílna.jpg


Autor: Michal Habich Publikováno 21. 3. 2022 20:00


kalendar

P Ú S Č P S N
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22
POZVÁNKA na II. šaplavskou cestovatelskou přednášku o východní Asii
23 24
25 26 27 28 29
POZVÁNKA na velikonoční pochod a dílnu
30 31